Bezpieczne palenie ognisk

Nie ma ogólnego przepisu, który zabraniałby rozpalania ognisk. Ognisko rekreacyjne możesz rozpalić na prywatnej posesji lub w wyznaczonych do tego miejscach na polanach wypoczynkowych. Takie paleniska na terenie naszej gminy znajdują się na polanach: Jakubów, Opaleń i Pociecha. Ogniska można tam rozpalać za zgodą Dyrektora KPN i na określonych z nim warunkach – szczegóły dostępne na stronie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Przejdź do artykułu

Czym ogrzewać nasze domy

W kontekście walki z zanieczyszczeniem powietrza, a zwłaszcza z niską emisją, na wyobraźnię mocno oddziałuje szacowanie, że w Polsce ok. 75% użytkowanych pieców na paliwa stałe to najprostsze kotły niespełniające jakichkolwiek norm emisji. Właśnie dlatego kluczowy jest wybór odpowiedniego urządzenia grzewczego.

Przejdź do artykułu

Jaki opał? Wybierz odpowiedzialnie!

Przed tym pytaniem stają nie tylko właściciele nowo powstających budynków. Jeśli masz piec opalany paliwem stałym, zastanów się, zanim kupisz opał. Najtańszy niekoniecznie okaże się najlepszy.

Przejdź do artykułu

Nie używaj dmuchaw do liści – dbaj o jakość powietrza

Na stan jakości powietrza wpływa wiele czynników, źródłami zanieczyszczeń są również m.in. eksploatacja pojazdów, pożary, wyładowania atmosferyczne, a także działania związane z codzienną pracą ludzką.

Przejdź do artykułu

Powiadomienia o zanieczyszczeniu powietrza

Dowiedz się, gdzie znaleźć aktualne powiadomienia o przekroczeniu norm jakości powietrza i wynikające z tego zalecenia.

Przejdź do artykułu

Spotkanie informacyjne „Czyste Powietrze”

Spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze”

Przejdź do wydarzenia

Uchwała antysmogowa

Dowiedz się, jakie ograniczenia i zakazy nakłada uchwała antysmogowa na mieszkańców Mazowsza.

Przejdź do artykułu