Legimi

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Izabelinie przystąpiła do Konsorcjum Bibliotek Publicznych Województwa Mazowieckiego korzystających z Legimi.

 

Od stycznia 2020 roku zapraszamy naszych Czytelników do skorzystania z bezpłatnego dostępu do tysięcy ebooków na tabletach, smartfonach, komputerach i czytnikach.

 


Jak otrzymać dostęp do książek?


1. Przyjść do Gminnej Biblioteki Publicznej w Izabelinie


2. Na podstawie ważnej karty bibliotecznej odebrać kod (kody ważne są od początku do końca miesiąca)


3. Zarejestrować się (założyć konto) w Legimi na dedykowanym bibliotekom konsorcjum stronie https://www.legimi.pl/mazowieckie, podając kod otrzymany w bibliotece, nazwę użytkownika, adres e-mail (na który przesłany zostanie przez Legimi e-mail z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć) i hasło


4. Pobierać i czytać dowolnie wybrane ebooki

 

Z usługi korzystać można przez 30 dni od momentu aktywacji otrzymanego kodu (np. 14.01.2020 – 14.02.2020). Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca czytelnik nie aktywuje pobranego w bibliotece kodu, kod ten wygasa, a kolejny kod będzie trzeba ponownie (osobiście) pobrać w bibliotece.


Pierwszego roboczego dnia następnego miesiąca biblioteka wydaje kody przypisane dla tego miesiąca.

 

 

Najczęściej zadawane pytania

 

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?

Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

 

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?

Możliwość wypożyczania mają wyłącznie posiadacze ważnych kart bibliotecznych Bibliotek wchodzących w skład konsorcjum bibliotek publicznych województwa mazowieckiego. W celu wyrobienia karty należy udać się do biblioteki.

 

Czy mogę wypożyczyć ebooka online?

W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do biblioteki (z ważną kartą czytelnika). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.pl/mazowieckie. Następnie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi.

 

Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?

Kod ważny jest maksymalnie przez miesiąc od daty aktywacji, pod warunkiem, że zostanie on wydany czytelnikowi i aktywowany w bieżącym miesiącu kalendarzowym. Jeżeli aktywacja kodu nie nastąpi w miesiącu, w którym został pobrany z biblioteki, kod wygasa. Wówczas należy udać się do biblioteki po nowy kod.

 

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?

W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron dla całej placówki.

 

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

 

Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi ebooki mogę czytać na Kindle?

Tak, w dostępnym pakiecie bibliotecznym można podłączyć czytnik Kindle.

 

Czy mogę słuchać audiobooków w ramach pakietu bibliotecznego?

Tak, w pakiecie bibliotecznym dostępne są również audiobooki.

 

Czy muszę być online, by czytać ebooki?

Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

 

Masz więcej pytań? Zajrzyj na Centrum Pomocy - Legimi