Podczas pobytu w świetlicy, uczniowie klasy 2e poznawali tradycje związane ze świętami wielkanocnymi. W trakcie zajęć wykonywali również szereg prac plastyczno-technicznych. Do stworzenia prac wykorzystywali różnorodne materiały, takie jak: płyty CD, pianki styropianowe, puchatą włóczkę, jajka styropianowe, papier ścierny, ręcznik/papier toaletowy, świeczki, opakowania po jajkach. Dzieci stworzyły piękne ozdoby wielkanocne. Zajęcia te wsparły rozwój dzieci poprzez wielozmysłową stymulację, rozwój zdolności manualnych oraz emocjonalną relaksację.
Katarzyna Lendzioszek