W naszej szkole, 30 kwietnia 2026 r., odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowana przez uczniów klasy 2b pod opieką Pani Magdaleny Pachuckiej oraz uczniów klasy 2e pod kierunkiem Pani Kamili Milej. Wydarzenie zgromadziło licznie przybyłych gości m.in. Rodziców oraz Pana Wicewójta – Marcina Klimka, którym serdecznie dziękujemy za obecność. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski, co nadało wydarzeniu podniosły i wyjątkowy charakter. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny inspirowany wydarzeniami historycznymi związanymi z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Widzowie mogli przenieść się w czasy obrad Sejmu Wielkiego i poczuć atmosferę tamtych dni. Ważnym punktem programu była również recytacja „Roty” w wykonaniu Władysława Sitkowskiego, któremu akompaniował Radzimir Celejewski-Marciniak. Występ ten wprowadził widownię w nastrój refleksji i dumy narodowej. Szczególnym momentem akademii był występ taneczny uczennic, które zaprezentowały układ z biało-czerwonymi szarfami do utworu Polonez Ogińskiego. Ich występ wzbudził duże uznanie publiczności i podkreślił patriotyczny charakter uroczystości. Serce rośnie, oglądając naszych uczniów, którzy już od najmłodszych lat pokazują postawę prawdziwego patriotyzmu, szacunek dla historii oraz dumę z bycia Polakami.
Magdalena Pachucka