Na początku marca, już tradycyjnie od kilku lat, na lekcjach plastyki odbył się projekt „Szopeniady”. Uczniowie klas 4–7 z zaangażowaniem tworzyli prace inspirowane życiem i twórczością Fryderyka Chopina.
W tym roku szkolnym, oprócz wykonywania portretów wielkiego kompozytora, uczniowie mieli również okazję wykazać się kreatywnością, projektując wyjątkowe kartki urodzinowe dla Chopina. Powstały prace pełne wyobraźni, nawiązujące do muzyki, epoki oraz najważniejszych momentów z życia artysty.
Projekt „Szopeniady” był nie tylko okazją do rozwijania zdolności plastycznych, ale także do pogłębienia wiedzy
o jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli
w zajęciach.
 
Spośród wszystkich prac organizatorzy wyłonili najładniejsze, przyznając miejsca I–III oraz wyróżnienie.
I miejsce: Hanna Rusiniak, 7e
II miejsce: Maja Księżyk, 7e
III miejsce: Liliana Lityńska, 6b
Wyróżnienie: Gabriela Niewiarowska, 7e
 
W ramach projektu został także nadany tytuł "Gentleman'a Szopeniady". W tym roku został nim Michał Ostrowski z klasy 6a.
Gratulujemy!
 
Karolina Król-Śliwka

Galeria zdjęć