Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej do udziału w konkursie wojewódzkim ERGO organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie pod patronatem Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
W zeszłym roku szkolnym konkurs znajdował się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych MKO uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół średnich.
§ Konkurs polega na napisaniu referatu o tematyce matematycznej.
§ Autorami prac mogą być pojedynczy uczniowie
§ Pracę należy napisać w języku polskim.
§ Praca zgłoszona do konkursu powinna zawierać nie więcej niż 7200 znaków (co odpowiada ok. 4 stronom formatu A4).
§ Praca może zawierać ilustracje.
§ Do pracy należy dołączyć bibliografię. Cytaty i ich źródło należy wyraźnie zaznaczyć w tekście.
§ Plagiaty będą eliminowane na każdym etapie konkursu.
§ Plik, zawierający treść pracy należy przesłać w formacie PDF na adres e-mail:
konkursy.sp75@eduwarszawa.pl
Termin nadsyłania prac – 28 luty 2026 r.
Do zgłoszenia pracy do Konkursu należy dołączyć: deklarację Uczestnika, zgodę rodzica/opiekuna prawnego na udział dziecka w Konkursie
Konkurs składa się z 2 etapów:
Konkurs składa się z 2 etapów: I etap: Nadesłanie prac i ich ocena przez Komisję konkursową – kwalifikacja do finału. II etap: Finał – prezentacja zakwalifikowanych do II etapu prac konkursowych i wyłonienie laureatów
Zachęcamy do udziału w konkursie!
Szkolny koordynator, Anna Licznerska