Od września 2026 r. uczniowie klasy 2e uczestniczyli w klasowym cyklu zajęć ”Sens sensoplastyki”. Dzięki tym zajęciom uczestnicy dobrze się bawili poprzez odkrywanie i doświadczanie. Zajęcia wpłynęły pozytywnie na motorykę małą dzieci, postrzeganie siebie, przestrzeni, kolorów, zapachów i faktur. Zajęcia bardzo zbliżyły uczniów – nie było podziałów, tylko jedność i chęć wspólnego przeżywania. Sensoplastyka rozwija dziecko wszechstronnie i w sposób naturalny stymuluje receptory, rozwija  połączenia nerwowe w mózgu, im jest ich więcej, tym łatwiej nam się myśli i tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle. Projekt niewątpliwie cieszył się dużym zainteresowaniem i aktywnością uczestników.

Katarzyna Lendzioszek

Galeria zdjęć