Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej do udziału w konkursie wojewódzkim ERGO organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie pod patronatem Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
W zeszłym roku szkolnym konkurs znajdował się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych MKO uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół średnich.
- Konkurs polega na napisaniu referatu o tematyce matematycznej.
- Autorami prac mogą być pojedynczy uczniowie lub zespoły (maksymalnie 3-osobowe,przy czym jeden uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę).
- Każda praca konkursowa musi mieć opiekuna naukowego (nauczyciel matematyki).
Konkurs składa się z 2 etapów:
- Nadesłanie prac i ich ocena przez Jury konkursu
- Finał (prezentacja referatu przed Jury konkursu przed publicznością w ciągu 10 min)
Termin nadsyłania prac - 3 stycznia 2025 r.
Termin etapu drugiego - marzec/kwiecień 2025 r. (dokładna data finału zostanie podana po zakończeniu pierwszego etapu).
Zachęcamy do udziału w konkursie!
Szkolny koordynator, Anna Licznerska