Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej do udziału w konkursie wojewódzkim ERGO organizowanym  przez Szkołę Podstawową  nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie pod patronatem Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

W zeszłym roku szkolnym konkurs znajdował się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych MKO uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół średnich.

  • Konkurs polega na napisaniu referatu o tematyce matematycznej.
  • Autorami prac mogą być pojedynczy uczniowie lub zespoły (maksymalnie 3-osobowe,przy czym jeden uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę).
  • Każda praca konkursowa musi mieć opiekuna naukowego (nauczyciel matematyki).

Konkurs składa się z 2 etapów:

  • Nadesłanie prac i ich ocena przez Jury konkursu
  • Finał (prezentacja referatu przed Jury konkursu przed publicznością w ciągu 10 min)

Termin nadsyłania prac - 3 stycznia 2025 r.
Termin etapu drugiego - marzec/kwiecień 2025 r. (dokładna data finału zostanie podana po zakończeniu pierwszego etapu).

Zachęcamy do udziału w konkursie!

 

Szkolny koordynator, Anna Licznerska