Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.
W naszej szkole w tych dniach również propagujemy ideę programowania. Na lekcjach informatyki oraz zajęciach uczniowie rozwiązują zdania programistyczne oraz bawią się kodując na różnorodnych portalach, m.in. code.org, blockly games, digipuzzle, itp. Będziemy też konstruować mini roboty korzystając z zestawów Lego Education.
Beata Wieczorek