W dniu 22 maja 2025r., w naszym przedszkolu, odbył się konkurs recytatorski "Matematyka w literaturze" - edycja specjalna w ramach projektu „W matematycznej krainie” realizowanego z programu mBanku „Rosnę z matematyką”. Do udziału w tym konkursie zgłosiło się 18 uczestników, z których każdy zaprezentował swoje umiejętności recytatorskie w oparciu o przygotowany wiersz. Dzieci z wypiekami na twarzy i w pięknych przebraniach, prezentowały się na naszej mini scenie.
Celem konkursu była popularyzacja literatury, rozwój umiejętności recytatorskich oraz rozbudzanie zainteresowań matematyką.
Konkurs podzielony został na dwa dwie grupy wiekowe 3-4-latki oraz 5-6-latki.
Grupa wiekowa 3-4-latki
I miejsce – Luiza Pasiak - recytacja wiersza „Kotek się uczy”;
II miejsce – Iga Skorz-Kita - recytacja wiersza „Dojrzałe owoce”;
III miejsce – Nikodem Luberek - recytacja wiersza „Dojrzałe owoce”;
Wyróżnienie – Maja Wrońska – recytacja wiersza „Dziwny pies”.
Grupa wiekowa 5-6-latki
I miejsce – Rita Czepi-Ogły - recytacja wiersza „Dziwny pies”;
II miejsce – Laura Skarżyńska - recytacja wiersza „Dwa razy dwa”;
III miejsce – Ada Skrzos-Kita - recytacja wiersza „Kto powie”;
Wyróżnienie – Maja Surmacz – recytacja wiersza „Dziwny pies”.
- Mikołaj Wroński – recytacja wiersza „Dziwny pies”
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki.