Gmina Izabelin ponownie wspiera finansowo zabiegi kastracji, sterylizacji, czipowania oraz uśpienia ślepego miotu dla psów i kotów.

W pełni pokrywamy koszty wymienionych zabiegów. Pozostałe,  związane z usługami weterynaryjnymi przed i po zabiegu, takimi jak wizyty, badania, ubrania pooperacyjne i opieka, są finansowane przez właściciela zwierzęcia.

Warunki skorzystania z programu to:

  • bycie mieszkańcem gminy Izabelin i właścicielem zwierzaka;
  • zgłoszenie się do Urzędu Gminy Izabelin (Wydział Ochrony Środowiska, pokój nr 3; Biuro Obsługi Mieszkańca) w celu złożenia oświadczenia;
  • przekazanie kopii oświadczenia do wskazanej lecznicy weterynaryjnej, z którą Gmina ma umowę;
  • obowiązkowe zaczipowanie psa lub kota, szczególnie dla zwierząt nieoznakowanych wcześniej (dane zwierzęcia i właściciela wprowadzane są do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL na www.safe-animal.eu)

Lecznica weterynaryjna wykonująca zabiegi w 2024 r.:

Pod Centaurem s.c. Grzegorz Pęczek, Ewa Gliszczyńska Pęczek, ul. Ożarowska 9, 05-082 Babice Nowe, tel. 22 722 90 79.

Dodatkowe informacje dostępne pod numerem tel. 22 722 89 31 (Wydział Ochrony Środowiska).

Dlaczego warto zaczipować zwierzę?

Czipowanie to skuteczna metoda zapobiegania bezdomności zwierząt. W przypadku zaginięcia, umożliwia szybką identyfikację właściciela. Mikroczip jest aplikowany podskórnie, a numer można odczytać specjalnym czytnikiem, co pozwala na odnalezienie właściciela. Lecznice weterynaryjne na terenie gminy Izabelin są wyposażone w czytniki.

Galeria zdjęć