Przygotowanie raportu o stanie gminy to wymóg wynikający z art. 28aa ustawy o samorządzie gminnym (Dz.U.2025.1153 t.j.). Raport obejmuje podsumowanie działalności wójta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego. W publicznej debacie nad dokumentem zabrać głos mogą radni oraz mieszkańcy gminy.

"Raport o stanie gminy Izabelin w 2025 roku" jest do pobrania ↓ poniżej.
Zgodnie z obowiązującym prawem, mieszkańcy, którzy chcieliby wziąć udział w debacie nad ww. raportem powinni złożyć Przewodniczącemu Rady Gminy swoje zgłoszenie, zgodnie z przepisami wynikającymi z 28aa ust. 7-8 ustawy o samorządzie gminnym:
"7. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w trybie określonym w ust. 6, składa do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami:
Wszystkich zainteresowanych sprawami gminy zachęcamy do zapoznania się z treścią raportu oraz do udziału w debacie nad nim, która odbędzie się podczas sesji absolutoryjnej Rady Gminy Izabelin w czerwcu 2026 roku (zamiast omyłkowo podanego na s. 3 raportu terminu 26 maja 2026 roku).
Dokładny termin i miejsce debaty zostaną podane do publicznej wiadomości m.in. na stronie izabelin.pl oraz izabelin.esesja.pl.