15 Maja 2024

18:00

Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Izabelinie

Bilet: Wstęp wolny

Tematem spotkania będzie najnowsza książka autora pt. "Tokio. Opowieści z Dolnego Miasta".

2024-05-15 - Piotr Milewski - baner

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Piotrem Milewskim i opowieść o jego najnowszej książce pt. Tokio. Opowieści z Dolnego Miasta.

Drukarz, wytwórca tofu, fryzjer bossa yakuzy, wróżbita, kapłan buddyjski, bezdomny. Co ich łączy? Wszyscy mieszkają w dawnym Dolnym Mieście.

Tokio, jedna z największych i najbardziej dynamicznych metropolii na świecie ma wiele twarzy. Od samego początku, na przełomie XVI i XVII wieku, miasto podzielone było na dwie części: Shitamachi, czyli Dolne Miasto i Yamanote, czyli Miasto na Wzgórzach. To pierwsze było niewielkie, plebejskie i żywe, zamieszkiwali je rzemieślnicy, kupcy, tragarze, artyści i kurtyzany. To drugie – dostojne, przewidywalne i uporządkowane – było siedzibą arystokracji i duchownych buddyjskich. Choć dziś zatarły się granice między obiema częściami, mieszkańcy dawnego Dolnego Miasta wciąż zachowują pamięć i tradycje sprzed wieków.

W Tokio. Opowieściach z Dolnego Miasta Piotr Milewski zaprasza w podróż po Tokio, którego nie opisują przewodniki. Warto podążyć jego śladem, wąskimi alejkami, przez targi rybne, dzielnice czerwonych latarni, warsztaty rzemieślnicze, dawne miejsca egzekucji, świątynie i chramy, w których odbywają się słynne festiwale, i odkryć nieznaną twarz japońskiej stolicy. (Od Wydawcy)

O autorze:

Piotr Milewski – pisarz, dziennikarz, podróżnik. Urodził się w Chełmie, wychował w Opolu, studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat spędził w Japonii. Autor bestsellerowych książek: Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej, Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia, Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat oraz Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji.

Galeria zdjęć